Elbise

Günümüzde bir sanat haline gelmiş moda, birçok farklı yaş grubunun dikkatini çeker. Kadın, erkek ve çocuklar için tasarlanan rahat ve şık kıyafetlerin temel tasarımları değişiklik gösterir. Döneme göre kullanılan renk tonu, kumaş türü ve dizayn, insanların gereksinimlerine göre şekillenir. Özellikle elbise modellerinin günlük, resmi, yazlık gibi türleri bulunur.

Farklı toplumlarda belirli bir anlamı olan elbiselerin mısır medeniyetine dayandığı bilinir. Rahat kullanımı, salaş tipi ile sıcak bölgelerin moda anlayışını belirler. Elbiselerde kısa ve uzun modellerinin yanı sıra kullanılan kumaş da oldukça önemlidir. Retrobird, tasarlamış olduğu elbisenin kumaş türünün uzun ömürlü olmasını ön planda tutar.

Elbise Modelleri

Değişen dünyayla birlikte insanların giyim anlayışı da değişmiştir. Örneğin genç yaş grubu daha rahat ve salaş tarzı tercih ederken orta yaştaki kadınlar daha resmi giyinmeyi tercih etmiştir. Bu da modanın farklı tasarımlara yönelmesine neden olmuştur. Tek omuzlu, kollu, askılı elbise modelleri özel günlerin ve yaz mevsiminin vazgeçilmez parçaları haline gelmiştir.

Retrobird Tarzıyla Fark Yaratan Elbise Çeşitler

Online alışverişin güvenilir adreslerinden olan Retrobird birbirinden farklı ve uygun fiyatlı ürünleri ile hizmet vermektedir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak kolay alışveriş yapmanıza yardım etmektedir. Farklı renk tonları ve görünümlerine ek olarak 80’li ve 90’lı yıllarına ait elbiselerde web sitesinde yer almaktadır. Genellikle çiçek deseni ve soft renginin hâkim olduğu elbiselerin boy uzunluğu değişmektedir.

Beyaz Elbise Çeşitleri

Sadelikten yana olan kadınların en çok tercih ettiği renklerden birisi beyazdır. Saflığı ve temizliği temsil eden bu renk elbise modellerine oldukça yakışır. Ceket ve yelekler için kullanılan kruvaze tasarımının elbiseye uyarlanması oldukça şıktır. Tasarımın beyaza yakın tonlarla desteklenmesiyle beliniz daha ince ve şık görünür.

Elbise modellerinde kullanılan pamuklu viskon kumaş esnek ve vücudu saran yapısıyla sıkça tercih edilir. Kol detaylarında kullanılan lastik detayı hoş bir görüntü oluşturur. Ayrıca elbiselerde kullanılan kuşak, göğüs ve bel detayında zarifliği ön plana çıkarır. Elbisenin beyaz renkle buluşmasıyla müşterinin zevkine sunulur.

Siyah Elbise Çeşitleri

Siyah süregelen asaletiyle her kıyafet parçasında kullanılan renklerdendir. Elbisenin daha resmi ve dikkat çekici olması kumaş türüne ve renge bağlıdır. Retrobird tarafından üretilen Jile salopet elbiselerin kumaşı siyah kottan yapılır. Tuluma benzeyen elbise modelinin altına beyaz tişört giyerek spor görünüm elde edilir. Bel kısmında bulunan kemeri şık duruşu arttırır.

Siyah renk tonlarının kullanıldığı bir diğer tasarım gömlek elbiselerdir. Diz kapağının on santimetre altında olan elbise boyu ön kısımdaki düğmelerle desteklenir. Dirsek kısmına uzanan kol kısımları kıyafete nostaljik bir hava katar. Büyük bedene sahip kadınların da tercih ettiği siyah renkler daha zayıf gözükmenizi sağlar.

Kırmızı Elbise Çeşitleri

Güç, heyecan ve azmi temsil eden kırmızı renk cesur elbiseler için vazgeçilmezdir. Yırtmaçlı ve straplez modellerde sıkça kullanılan tasarım kadınlar için farklı bir yere sahiptir. Kruvaze tasarımın kullanıldığı midi boy elbiselerde kırmız tonlar tercih edilebilir. Bunun yanı sıra beyaz renkle de kullanılan kırmızı tatlı bir görüntü oluşturur.

Retrobird web sayfasında bulunan yaprak desenli elbise modelinde turuncu, kahve ve kırmızı tonlar bir arada kullanılmıştır. Diz kısmının biraz altında olan tasarımda sonbahar teması yansıtılmıştır. Açık ten rengine sahip kadınlarda elbiseyi ön plana çıkaran model koyu ten renginde farklı bir görünüm elde etmiştir.

Triko Elbise Çeşitleri

Doğal ve örgü görünümünü sevenler için kış aylarının bir numaralı tercihi triko elbiselerdir. Üşümek istemeyen ve şıklığından taviz vermeyen kadınların sıklıkla başvurduğu modellerdendir. Esneyen yapısı sayesinde geniş hareket alanı sunan triko yün ve pamuk içerir. Isı tutma özelliği sayesinde kış aylarına uygundur.

Triko modellerinde genellikle tek renk elbiseye hakimdir. Kumaş yapısı dikkate alınarak tasarımlar gerçekleşir. Trikolar kalın bir yapıya sahiptir. Bu modeller de boy uzunluğu ayak bileğinin beş santimetre üstüdür. Ayrıca elbisenin görünümünü zenginleştirmek için kemer kullanılabilir.

2023 Trend Elbiseleri

2023 yılına damgayı vuran modellerin en çok tercih edileni şortlu elbiselerdir. Beyaz gibi açık renk tonlarının askılı detaylarla süslenmesi şortlu elbiseyi öne çıkaran bir özelliktir. Bunun yanı sıra yaz ayları için mini boy triko ürünlerde trend listelerinde yerini alır. Ayrıca tek rengin kullanıldığı yırtmaçlı kalem elbiselerde sadelik ön planda tutulur.

Yaz aylarının yaklaşmasıyla çiçek desenli önü düğmeli elbise modellerine ilgi artmıştır. Göğüs dekoltesi yerine sırt dekoltesinin sıkça elbiselerde kullanıldığı görülmüştür. Uzun ve salaş modellerin yanı sıra siyah beyaz tonları da trend tasarımlarda sıkça tercih edilmiştir. Ayrıca büzgü, askı detayları kol ve bel kısımlarında kullanılmıştır.

Yazlık Elbise

Yenilenme ve başlangıçları temsil eden yaz ayları için özel elbiseler üretilir. Üründe kullanılan yay tasarım gayri resmi ve samimi bir görünüm sunar. Gündelik ve şık olması tatil zamanlarında kurtarıcı bir faktördür. İnce boyun çizgisinin yanı sıra omuz detayları yazlık elbiseleri için belirleyicidir. Askı ve kemer kullanımının yanı sıra elbise boyu değişiklik gösterir.

Yazlık elbiselerde düğme, fermuar ve ip kullanılabilir. Elbisenin duruşunu belirleyen bağlama detayları elbisenin doğal durmasını sağlar. Kemer yerine kullanılan lastik sayesinde daha hoş bir görüntü elde edilir.

Gömlek Elbise

Samimi ortamların yanı sıra tatil sezonlarında sıkça tercih edilen gömlek elbiseler sportif görünümü sayesinde oldukça beğenilmiştir. Değişen elbise uzunluğu bacak boyunuza göre tasarlanmıştır. Farklı renklerin yanı sıra tasarımdaki sadelik oldukça göze çarpmıştır. Gömlekte kullanılan ipek ve pamuk kumaşın vücudunuzu kışın serin yazın sıcak tutmasını sağlar. İçerisindeki pamuğun yapısı sayesinde rahat giyim ve emicilik özelliğine sahiptir.

Birbirinden farklı aksesuarla desteklenen gömlek elbiseleri her mevsim kullanabilirsiniz. Genellikle kemerle desteklenen ürünler ceket ve ayakkabılarla bir bütün haline gelir. Gömleği andırması kot ceketle kullanımını arttırmıştır. Daha rahat ve salaş isteyenler için farklı tasarımlar Retrobird web sayfasında hizmet vermektedir.

Retrobird Tarzıyla Fark Yaratan Elbise Çeşitleri

Son zamanların en çok tercih edileni Retrobird, müşterilerinin memnuniyetini kazanmayı başarmıştır. Farklı tasarımlarıyla yaz kış giyebileceğiniz ürünler web sayfasında bulunmaktadır. Bedenler küçük, orta ve geniş olmak üzere üç gruba ayrılmaktadır. Birbirinden farklı nostalji elbiseleri ve modern ürünleriyle ilk başvurulan adresler arasında yerini almaktadır.

Farklı renklerin bir arada kullanıldığı elbiseler zevkiniz hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. Konsept ve duruşlarıyla kişinin aurasını değiştiren kıyafetler Retrobird ile sizlerle. Tek bir tuşla size en uygun beden ve modellere web sayfasında ulaşabilirsiniz. Gerekli bilgilendirme için web sitesiyle iletişim kurabilirsiniz.

Elbise Fiyatları

Değişen piyasa pek çok sektörü etkilemiştir. Bu da, moda sektöründe kumaş üretiminden imalatına kadar fiyatlandırma değişikliklerine yol açmıştır. Retrobird elbise fiyatları ise her müşterinin bütçesine göre ayarlanmıştır. Kullanılan ürün ve kalite göz önüne alındığında fiyat performans açısından tam puan almıştır.

Elbiselerin fiyat aralığı el işçiliğine göre değişmektedir. Retrobird ürünlerini inceleyerek bütçenize ve beğeninize hitap eden ürünleri kolayca bulabilirsiniz. Farklı ödeme şekilleri ile hızlıca teslim edilen elbise ve kıyafetlerinizin iade işlemleri de oldukça basittir. 15 gün içerisinde ürünü kargo vermeniz gerekmektedir.

%13 İndirim
%13İndirim
Yeni Ürün
DE LUXE
%15 İndirim
%15İndirim
Yeni Ürün
DE LUXE
%15 İndirim
%15İndirim
Yeni Ürün
DE LUXE
%15 İndirim
%15İndirim
Yeni Ürün
DE LUXE
%15 İndirim
%15İndirim
Yeni Ürün
DE LUXE
$61.90
$69.90
%11 İndirim
%11İndirim
Yeni Ürün
DE LUXE
$61.90
$69.90
%11 İndirim
%11İndirim
Yeni Ürün
DE LUXE
$69.90
$76.90
%9 İndirim
%9İndirim
Yeni Ürün
DE LUXE
$62.90
$76.90
%18 İndirim
%18İndirim
Yeni Ürün
DE LUXE
$61.90
$72.90
%15 İndirim
%15İndirim
Yeni Ürün
DE LUXE
$61.90
$72.90
%15 İndirim
%15İndirim
Yeni Ürün
DE LUXE
$45.90
$61.90
%26 İndirim
%26İndirim
DE LUXE
$39.90
$52.90
%25 İndirim
%25İndirim
DE LUXE
%32 İndirim
%32İndirim
DE LUXE
$49.90
$52.90
%6 İndirim
%6İndirim
DE LUXE
$52.90
$61.90
%15 İndirim
%15İndirim
DE LUXE
%15 İndirim
%15İndirim
DE LUXE
$39.90
$49.90
%20 İndirim
%20İndirim
DE LUXE
$45.90
$61.90
%26 İndirim
%26İndirim
DE LUXE
$45.90
$61.90
%26 İndirim
%26İndirim
DE LUXE
Tükendi
$61.90
$72.90
DE LUXE
Tükendi
$32.90
$42.90
DE LUXE
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR