İADE VE DEĞİŞİM POLİTİKASI

 

Değiştirmek veya iade etmek istediğiniz ürünü teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde seçtiğiniz kargo firmasına iade kodlarını belirterek anlık olarak kargo firmasına herhangi bir ücret ödemesi yapmadan ürünü teslim edebilirsiniz. Ürün içerisine değişim/iade notu eklendiği takdirde birimde görev yapan arkadaşlarımız işleminizi en kısa süre de ve doğru şekilde işleme alacaklardır. Ürünleri  bu şekilde değişim/iade belirtilerek gönderebilirsiniz. 

 

İade ve değişimlerde gidiş-dönüş kargo bedeli alıcıya aittir. Anlaşmalı kargo bedelimizden yararlanmanız için iade ve değişimleri Retrobird ödemeli olarak göndermeniz gereklidir ürün tarafımıza ulaştığında iadeniz indirimli kargo bedeli düşülerek sizlere geri ödenecektir.

 

Ups kargo müşteri hizmetlerini arayarak kuryeyi bulunduğunuz adrese çağırabilirsiniz. Bu aşamada firma anlaşma kodumuzu gelen kuryeye belirtmeniz yeterlidir. Kargo ücretleri ürün bedelinden düşülerek kartınıza geri ödemesi gerçekleştirilir. 

 

Kargo teslimatı, müşteri tarafından sağlanamıyor ise (yanlış adres belirtilmesi, adreste bulunamama, kargo verildikten sonra vazgeçilmesi) yine kargo ücretleri alıcıya aittir. 

 

Hijyen sebebi ile takılarımızda, iç giyim alt gruplarda ve maske gibi ürünlerde iade ve değişim yapılmamaktadır.

Değişim işlemlerindeki olası fiyat farklılıklarında Müşteri Hizmetlerimiz tarafınızla iletişime geçecektir.

Değişim ve iade gönderilerinizin takibini yapabilmek amacıyla kargo firmasından gönderi kodunuzu alabilirsiniz.

 

İADE/DEĞİŞİM KARGO KODU

 

 

ARAS KARGO iade kodu: 1429438011451

 

UPS Kargo: 07FE00

 

https://go.ups.com.tr/kuryecagir linkine tıklayarak iade için kurye çağırabilirsiniz.

 

Not: UPS kargo ile iade yapacağınız zaman talep sayfasını aşağıdaki gibi doldurduğunuzdan emin olun.

1. Adım

2. Adım

 

ADRES: 

Caferağa mh. Moda cd. No:28/B
Kadıköy/İstanbul

 

Mağazalardan Değişim ve İade

 

retrobird.com.tr ve Retrobird mobil uygulamalarından yapılan ve iskonto tutarı uygulanmamış siparişlerin değişim işlemlerini 15 gün içerisinde mağazalarımızdan anında gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer değişim işlemleri ve iade için ürünlerimizi mağazalarımıza teslim edebilir ve değişim / iade sürecinizi mağazalarımız aracılığıyla başlatabilirsiniz. Mağazalarımız değiştirmek veya iade etmek istediğiniz ürünleri en kısa sürede merkezimize ulaştıracak ve işleminiz gerçekleştirilecektir.

Mağazalarımız bu işlemde teslimat noktası olarak görev yapacak olup, iade işlemleriniz ile ilgili süreci başlatacaktır.


 
Ücret İadesi

 

Kredi kartı ile yapılan alışverişlerin iadeleri, alışveriş yapılan kredi kartına yapılmaktadır. Farkı bir kredi kartına veya nakit olarak iade yapılamamaktadır. Kredi kartlarına yapılan iadeler bankanıza bağlı olarak 20 iş günü içerisinde kart hesabınıza geçecektir.

 

İadelerde kargo ücreti düşülerek iade yapılacaktır.

 

Taksitli ödemelerinizde;

    İade tutarının tamamı kredi kartınızın ait olduğu bankaya tek seferde tarafımızca yapılır.
    İade tutarını bir sonraki ekstrenizde "artı bakiye" bakiye olarak görebilirsiniz. Bankanız taksit tutarını, seçtiğiniz taksit sayısı kadar ayda kartınıza iade eder.
    Eğer iadeden önce herhangi bir taksit ödemesi yapıldıysa, iadeden sonraki ayda bankanız ödediğiniz taksitlerdeki bakiyenin tamamını yatırır.

Banka Kartı veya Kredi Kartı ile yapılan ödemelerinizin geri ödeme süresi bankalara göre farklılık göstermektedir. Ödeme bilgilerinizi bankanızdan öğrenebilir ya da hesap ekstrenizden kontrol edebilirsiniz.

Havale/EFT ile yapılan ödemelerinizin geri ödemesi EFT‘nin ya da havalenin bağlı olduğu ya da gönderildiği hesap numarasına havale yoluyla geri ödenir.

İade işlemi yapılan ürünlerde kullandığınız hediye çeki bedeli, hesabınıza yeniden tanımlanmaz. Kampanya süresince verilen kuponlar, kampanya bitiminden sonra kullanılamaz.

Kargo-teslimat ücreti iade edilmez.

 

 

 

Müşteri Hizmetleri

 

Stil danışmanlığı, siparişleriniz ile ilgili merak ettikleriniz, değişim/iade ile ilgili sorularınız ve Retrobird ile ilgili tüm konular için bize aşağıdaki iletişim kanallarıyla ulaşabilirsiniz.

Telefon: 0544 270 80 91

E-Posta: [email protected]com.tr